KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16326062

nr 1632 6062

Gunnar Ruda

(1887-1948), Sverige

Oljemålning, Signerad, dam med parasoll. Olja på pannå, 37x49 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm

Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 juli 2024
kl 18:32:42

8/7 17:25:51 1      Vinnande bud

Gunnar Ruda

Läs mer om Gunnar Ruda