KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16326062
nr 1632 6062
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, dam med parasoll. Olja på pannå, 37x49 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:32:42
8/7 17:25:51